Vaalweekblad Sportster van die jaar 2016

Baie geluk aan Sheré Jv Rensburg, Lezaan Jv Vuren (Sport ambassadeur van die Jaar), Mannetjies Roux (Springbok Rugby Legende) en Zian de Jager (Hoërskool Seun Sportster van die Jaar). Geluk aan elke leerder wat kan baie trots wees op hul prestasie en die harde werk wat beloon word op so aand.

VLR bestuur 2017

vlnr: Sekretaresse: Doné van Niekerk, Adjunk-sekretaresse: Linzelle Swanepoel,
Menslike verhoudingsbestuur: Jacques Myburgh, Voorsitter: Jano Lessing,
Onder-voorsitter: Sisipho Magwaza, Tesourier: Kayleigh Beukes

Eksamenrooster November 2016

Eksamenrooster

Rugby uitslae 2016

Tuksreeks 2016 – eindig 4de uit 15 skole.
0/15A eindig 4de
0/14A eindig 5de en 0/16A eindig 5de (Plaatwenners)

Valke Grootskole Liga:
4 Mei 2016 vs Vereeniging Gimmies (Tuis):
(Valia tellings 1ste):
0/14A 33-5, 0/14B 31-12, 0/15A 56-0, 0/15B 22-10, 0/16A 36-14, 0/16B 58-7, 3des 24-3, 2des 8-27 en 1ste span 22-11.

14 Mei 2016 vs Oosterlig (weg):
(Valia tellings 1ste):
0/14A 43-0 (wedstryd gestop), 0/14B 47-0 (wedstryd gestop), 0/15A 57-0 (wedstryd gestop), 0/15B 17-7, 0/16A 45-3, 0/16B (het nie span gehad nie, kry punte), 3des 22-0, 2des 26-0 en 1ste span 27-0.

Dogters Hokkie uitslae 2016

Tuksreeks 2016 – eindig 3de uit 15 skole.
1ste span eindig 1ste in die reeks (Algehele wenners).
0/15A eindig 3de en 0/16A eindig 4de.

Vaaldriehoek Grootskole Liga:
Vs Driehoek
1ste Rondte (Tuis)
1ste span wen 6-0. 2de wen 3-0. 016A wen 2-0. 016B verloor 0-1. 015A wen 7-2. 015B wen 1-0. 014A wen 3-0. 014B verloor 2-1.
2de Rondte (Weg)
1ste wen 3-0. 2de gelykop 0-0. 0/16A wen 3-0. 0/15A wen 2-0. 0/14A wen 2-0. 0/16B verloor 0-1. 0/15B gelykop 1-1. 0/14B wen 1-0.
Vs Sasol Hoër
1ste Rondte (Weg)
1ste wen 5-1, 2de wen 13-0, 016A wen 9-0, 015A gelykop 0-0, 014A verloor 1-2. 016B wen 2-1, 015B verloor 0-4, 014B verloor 0-8.

Hokkie 0/15A
Hokkie 1ste span

Seuns Hokkie uitslae 2016

Tuksreeks 2016 – eindig 8de uit 15 skole.
1ste span eindig 5de in die reeks (Plaatwenners).

Vaaldriehoek Liga:
Vs Dr. Malan
0/16A wen 4-0
1st gelykop 2-2
Vs Driehoek
0/16 wen 6-0
1st wen 2-1
Vs Vereeniging Gimmies
0/14 wen 6-0
0/16 wen 4-1
1st wen 6-0

Hokkie 0/15A seuns
Hokkie 1ste span seuns

Tennis uitslae 2016

Tuksreeks 2016 – eindig 12de uit 15 skole.
Vaaldriehoek Liga:
6 Mei 2016 - Die eerste junior seuns tennis span wen 40/16 teen Fochville
13 Mei 2016 - Tweede span wen 41/15 teen Dr Malan
16 Mei 2016 - Junior Dogters wen teen Heidelberg Volkskool 32/24

2de span seuns
Junior span seuns

Tuksreeks Finale Uitslag

Tuksreeks Uitslag

Graad 7 Inligtingsaand - Belangrik

Graad 7 Inligtingsaand vir moontlike toekomstige Graad 8's van 2017 verskuif vanaf 11 Mei 2016 na 20 April 2016 in die skoolsaal vir al die Graad 7 leerders en ouers wat belangstel. Ons sal ook meer inligting deurgee rondom die nuwe aanlyn registrasie en aansoek proses. Op die aand sal ons ook aan elke ouer die geleentheid gee om die aanlyn applikasie te voltooi.

Vriendskaplike wedstryd sonder No.1 Atlete vs HTS Middelburg

(Valia se telling verskyn 1ste)
Rugby
0/14A 20-0, 0/14B 19-5, 0/15A 14-18, 0/15B 5-45, 0/16A 52-12, 0/16B 18-11, 3Des, 19-18, 2Des 14-12 en 1stes 0-17
Dogters Hokkie
1ste span 2-1, 0/16A 6-0, 0/15A 1-0, 0/14A 1-6. 2des 4-0, 0/16B 2-0, 0/15B 1-0, 0/14B 1-3.
Seuns Hokkie
1ste 0-2, 0/16A 1-0, 0/16B 5-0, 0/14 1-1

Gauteng Atletiekkampioenskappe

Baie geluk en sterkte aan die volgende atlete met hul deelname aan die Gauteng Atletiekkampioenskappe
Seuns
Anrich Botes, Quintin Crause, Dian de Villiers, Renier de Villiers, Bernard du Plessis, Gerhard Grobler, Tyler Skudder, Zeilinga Strydom, Marno Swanepoel, Werner van Zyl, Uli Wiese, Tiaan Gouws, Brendan Nortjé, Pieter Storm, Steyn Uys, Daniël van Deventer, Chris van Niekerk, Arno van Wyk en Kruan Saunders

Dogters
Caitlin Church, Ilze du Plessis, Janet du Plessis, Sheré Jv Rensburg, Kaylene Knoetze, Iwéy Kruger, Danike Perelaer, Natalie Pieters, Zané Schoeman, Suné Sutherland, Zandrie Vorster, Ziné Botha, Lindie Hecker, Luhandri Lotter, Shané Nel, Sheno Raath, Anelda Schoeman, Chantelize vd Berg, Meghan van Deventer, Riekie Wooley, Nadia Hough, Simoné Jacobs, Mialette Kock, Riandi Niemand, Michelle Schultz, Wilmarie Strydom, Bianca Valentin, Liné van Deventer, Anja Visagie en Angelique Vorster.

Atletiek 2016

Baie dankie aan elke leerder, afrigter, atleet, ouer/ondersteuners, beamptes en personeel en laaste maar nie die minste nie atletiekorganiseerder Juf. Herbst vir al jul moeite, tyd, harde werk en ondersteuning vir die 2016 seisoen.

Plaaslike Interhoër Trofee wenners:
Baie geluk aan elkeen van die volgende atlete met hul prag prestasies by die plaaslike Interhoër op Vrydag, 19 Februarie 2016 te DP De Villiers stadion Sasolburg. Elke atleet het die volgende toekennings ontvang (vlnr):
Anrich Botes (Seuns 0/14) - Beste junior veldprestasie en beste veld atleet algeheel vir Gewigstoot met 'n afstand van 15,32m.
Gerhard Grobler (Seuns 0/14) - Junior Victor Ludorum met altesaam 2565 punte in sy beste 4 items.
Gys v.d. Berg (Vanderbijlpark Atletiek Bond Voorsitter)
Chris van Niekerk (Seuns 0/16) - Senior Victor Ludorum met altesaam 2456 punte en beste senior veld prestasie vir Diskus met 'n afstand van 48,46m.
Sheré Jv Rensburg (Dogters 0/15) - Junior Victrix Ludorum met altesaam 2889 punte, beste junior baanprestasie en beste baan atleet algeheel vir die 200m in 24,66s. Sy is ook aangewys as die beste atleet op die dag.
Iliscke Neuhoff (Dogters 0/16) - Beste senior baanprestasie vir 100m Hekkies in 15,50s.
Ziné Botha (Dogters 0/16) - Senior Victrix Ludorum met altesaam 2439 punte in haar beste 4 items.
Valia is Trots op julle!
Die volgende rekords is ook op die dag verbeter:
Diskus Seuns 0/14 Anrich Botes 46,04m en Tyler Skudder 44,16m
Diskus Seuns 0/16 Chris van Niekerk 48,46m
Spiesgooi Dogters 0/16 Chantelize v.d. Berg 35,36m saam met Zanele Myeni van Vaalpark Articon met 35,44m
Spiesgooi Seuns 0/15 Marno Swanepoel 58,98m
100m Hekkies Dogters 0/19 Riandi Niemand 14,84s
100m Hekkies Seuns 0/14 Gerhard Grobler 13,56s
Dogters 0/15 100m 12,23s, 200m 24,66s en 400m 59,15s almal behoort aan Sheré Jv Rensburg.

Matrieks 2016

Die matrieks van 2016 begin amptelik die nuwe Matriekdrag tradisie.

Atletiekprogram 12 Februarie

Atletiekprogram

Wen! Wen! Wen!

Moet nie jou kans mis om hierdie Datsun Go Lux te wen teen R150 per kaartjie nie. Daar is slegs 2000 kaartjies beskikbaar en die gelukkige wenner sal op Vrydag 22 Julie aangekondig word.

LOR en VLR opleiding 2016

LOR en VLR opleiding wat Saterdag, 6 Feb. 2016 deur Weza Matomane aangebied is. Wat ʼn voorreg om opgelei te word deur so ʼn suksesvolle oud-leerder van Transvalia. Elke LOR en VLR het verseker met nuwe inspirasie weggestap

Akademie

Baie geluk aan elke onderwyser en matriek leerders wat toekennings ontvang het by die "Sedibeng West Awards Ceremony" wat gisteraand, 4 Februarie 2016. Die skool het die volgende toekennings ontvang:
Een van die Top presterende skole in die distrik wat 90% en hoër slaagsyfer behaal het. 1ste plek behaal as die skool met die meeste Onderskeidings en is algeheel aangewys as die Beste presterende skool in die Distrik.
Die volgende vakke is ook aangewys as die beste presterende vakke van al die skole in die Distrik:
Rekeningkunde, Drama, Ekonomie, Engels FAL, Geografie, Lewensoriëntering, Lewenswetenskap, Wiskundige Geletterdheid en Toerisme.
Die volgende leerders was ook die top presteerders in die volgende vakke:
Amonique Swanepoel - Verbruikerstudies
Emile van Wyk - IGO
Simone Meyer - Visuele Kuns
Carla Pieters - Lewensoriëntering
Riekert Jv Vuuren het ook die toekenning ontvang as een van die Top 100 Leerders in Gauteng.

Ivan Botha en Donnalee Roberts kuier by Transvalia

Baie Dankie aan Ivan Botha en Donnalee Roberts wat by die skool kom kuier het om hul nuwe film Vir Altyd...in 'n oomblik wat in teaters begin wys vanaf 12 Feb. 2016.

Aflosaand

Geluk aan al ons Aflos spanne wat gisteraand (9 Feb. 2016) deelgeneem het aan die jaarlikse Aflosbyeenkoms wat deur LS Vryheidsmonument in samewerking met Mugg & Bean aangebied was te DP de Villiers stadion, Sasolburg. Ons het 6 uit 'n moontlike 12 aflosse gewen. (0/14 Seuns en Dogters, 0/15 Seuns, 0/17 Seuns, 0/19 Dogters en 5 x 400m Seuns). Die deelnemende skole in die Hoërskole afdeling was soos volg: Vereeniging Gim., Sasol Hoër, Dr. Malan, Overvaal, HTS Carel de Wet, Suiderlig, Drie Riviere Hoër en ons.

Noordheuwel top 15 span

Baie geluk aan elk van die volgende atlete wat gekies is vir die Noordheuwel Top 15 byeenkoms
Dogters:
0/14: Danike Perelaer (800 en 1500m)
0/14: Zandrie Vorster (100 en 200m)
0/15: Caitlin Church (Gewigstoot en Diskus)
0/15: Sheré Jv Rensburg (100 en 200m)
0/16: Chantelize vd Berg (100m en Spiesgooi)
0/17: Luhandri Lotter (Gewigstoot en Diskus)
0/19: Nadia Hough (100 en 200m)

Seuns
0/14: Gerhard Grobler (100 en 100m Hekkies)
0/14: Abrahm Masoeu (100m en 200m)
0/14: Tyler Skudder (Diskus en Gewigstoot)
0/15: Uli Wiese (100m en Gewigstoot)
0/15: Marno Swanepoel (Spiesgooi en Diskus)
0/16: Chris V Niekerk (Diskus en Gewigstoot)
0/17: Zander Venter (100 en 200m)
0/19: Kruan Saunders (100 en 200m)

Atletiek uitslae (tuis)(DP de Villiers stadion, Sasolburg) 5 Feb. 2016

Uitslae bo 800 punte:
Seuns 0/14
Abrahm Masoeu 1ste 100m 11.28s 997, 1ste 200m 23.93 950
Gerhard Grobler 2de 100m 11.72s 893, 1ste 110m H 13.96 973 punte, Verspring 5.45m 923 punte
Marnus Theunissen 4de 100m 11.99s 834, 2de 200m 24.58s 878
Renier de Villiers 1ste 800m 2:13.15s 846
Anrich Botes 2de Diskus 41.64m 944, 1ste Gewigstoot 14.45m 893

Dogters 0/14
Zandrie Vorster 3de 100m 13.07s 828, 2de 200m 27.17s 835
Danike Perelaer 2de 1500m 5:05.37s 841, 2de 800m 2:26.44s 882

0/15
Sheré Jv Rensburg 1ste 100m 12.14s 985, 1ste 300m H 47.13 806
Uli Wiese 1ste 100m 11.18s 932, 2de 200m 23.66s 832, 1ste Gewigstoot 14.88m 874
Zeilinga Strydom 2de 100m 11.37s 887, 1ste 200m 23.31 871, 1ste Diskus 44.28m 853
Caitlin Church 1ste Diskus 32.52m 863, 1ste Gewigstoot 11.88m 859
Dian de Villiers 2de Hoogspring 1.65m 823
Suné Sutherland 2de Hoogspring 1.45m 812
Ilze du Plessis 2de Verspring 4.80m 804

0/16
Wouter Roos 2de 100m 11.38s 823, 2de 200m 830
Chantelize vd Berg 1ste 100m 12.72s 818
Franco Pienaar 2de 100m 11.44s 810, 1ste 200m 23.40 862, 1ste 400m 52.25s 818
Arno van Wyk 1ste 800m 2:06.30 825
Chris V. Niekerk 1ste Diskus 46.70m 904
Pieter Storm 2de Diskus 42.41m 802

0/17
Zander Venter 2de 100m 10.89s 878, 1ste 200m 22.70s 848
0/19
Nadia Hough 1ste 100m 12.19s 843, 1ste 200m 25.21s 824
Kruan Saunders 1ste 200m 21.43s 924

Baie geluk aan die volgende leerders wat almal by verlede Vrydag se byeenkoms nuwe rekords in hul item opgestel het:
Gerhard Grobler S 0/14 300m Hekkies 41.67s 869 punte op ASA
Tyler Skudder S 0/14 Diskus 48.29m 1190 punte
Sheré Jv Rensburg D 0/15 200m 25.00s 989 punte
Marno Swanepoel S 0/15 Spiesgooi 59.21m 961 punte
Kruan Saunders S 0/19 100m 10.52 928 punte
Lene van Deventer D 0/19 Driesprong 10.93m 744 punte

Huissport 2016

Dankie aan Enrico Dreyer en Stephan Roux vir die foto's

2016 Graad 8 kamp

Matriekuitslae!


Riekert Jv Vuuren (8 Onderskeidings), Bernice Boers (7 Onderskeidings),
Khanya Jv Rensburg (8 Onderskeidings) en Carla Pieters (7 Onderskeidings)

226 Leerders het Matriek geskryf
259 Onderskeidings is behaal.
79,09% Universiteitvrystelling.

Individuele onderskeidings:
8 Onderskeidings
Riekert Jv Vuuren
Khanya Jv Rensburg

7 Onderskeidings
Carla Pieters
Lisa Fouché
Bernice Boers

6 Onderskeidings
Jade Botha
Jeanri Myburgh
Annécha Streak

5 Onderskeidings
Lica Jv Rensburg
Birgitte Daffue
Tatia v Buren-Schele
Mieke Hofmeyr
Bastiaan Fouché
Francois Le Roux
Jacques Smuts

4 Onderskeidings = 7 Leerders
3 Onderskeidings = 10 Leerders
Weereens baie geluk en baie dankie aan elke matriek wat bygedra tot die puik uitslae.

Miss Diaz 2015

Baie geluk aan Gizelle Venske wat ook gedurende die vakansie as Miss Diaz 2015 gekroon is.



Kultuur en Sportprysuitdeling

Baie geluk aan die volgende leerders wat uitsonderlike prestasie behaal het by die jaarlikse sport en kultuur prysuitdeling vir Gr 12's en die res van die skool.

Mieke Hofmeyr en Ingrid Heÿdenrÿch - Veelsydigste kultuurprestasie Mieke Hofmeyr - Beste kultuurprestasie binne skoolverband
   
   
Carla Pieters - Beste kultuurprestasie buite skoolverband Mariska Wiese - Beste sportprestasie binne skoolverband
Carla Pieters - Veelsydigheidstoekenning Carla Pieters - Dux leerder
   
Wernich Human - Veelsydigste sportprestasies Jaco Coetzee - Beste sportprestasie buite skoolverband